Sommercamp Beste Starten- for alle!
- Dato og tidspunkt: 27. juli til 30. juli kl. 10:00-13:00.
- Antall uker: 4 kursdager mandag til torsdag, 3 timer hver gang.
- Sted: Hundesenteret på Tiller
- Instruktør: Monica
På dette kurset skaper vi gode treningsvaner for hunden, og for deg som drømmer om å konkurrere. Kurset lener seg på Siv Svendsen og Maria Brandel sin oppskrift “Beste Starten” – et helhetskonsept for alle hundesporter der engasjement og konkurransetrening blir en naturlig del av den daglige treningen med hunden din. Etter kurset vil du ha blitt bedre på å planlegge treningen din, hva som er neste steg videre og evaluering av treningen, som gjør veien videre mye enklere!
Dette kurset passer for både valper som har gått valpekurset, unghunder som skal forberedes til en spesifikk hundesport, voksne hunder som skal bygges opp i fart, engasjement, fokus eller treningsmotivasjon og alle andre som trenger å forbedre grunntreningen sin.
Gjennom kurset jobber vi blant annet med:
- Utvide verktøykassa for treningen din
- Finne den beste belønningen for akkurat din hund
- Hunden skal sjekke inn etter belønning og tigge for mer trening
- Grunnferdigheter som omvendtlokking og håndtarget
- Grunntrening som er forutsetning til alle hundesporter
- Forskjellig momenttrening
- Struktur og flyt i treningsøkten
- Samarbeidslæring, å jobbe sammen med hunden med ulike oppgaver
Vi sees på kurs!
Meld deg inn i medlemsportalen vår og få 10% rabatt på alle kurs og treninger! Du får også tilgang på gratis onlinekurs, hundeparken vår og veiledning fra våre instruktører hjemmefra. Sjekk ut flere medlemsfordeler her: https://hundesenteret.no/medlemsfordeler/. Vi gleder oss til å få deg med i gjengen ![]()
![]()
